Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Transformice Yardım Hattı: N3F3S
#1
Oyuna Genel Bakış:
Siz bir faresiniz! Peyniri alıp fare deliğine geri getirmeye çalışın. Bu görevde size yardımcı olmak için bir oyuncu Şaman olarak seçilecektir! Şamanın amacı farelere deliğe girebilmek için yardımcı olmaktır. Haritalar oynanırken Şaman da çeşitli objeler kullanarak size ve diğerlerine peynire ulaşmak için yardımcı olacak ve yol gösterecektir.

Oyun Kontrol Tuşları:
Yön Tuşları:
Sol: Sola hareket etmenizi sağlar.
Sağ: Sağa hareket etmenizi sağlar.
Aşağı: Eğilmenizi sağlar.
Yukarı: Zıplamınızı sağlar.

Veya bir alternatif olarak WASD tuşlarını da kullanabilirsiniz.

Şaman Kontrol Tuşları ve Özellikleri:

Şaman olarak seçildiğinizde bitirenler listesinin objelerle dolduğunu göreceksiniz! Bu objeleri kullanabilmek için 2 farklı yol vardır:

Farenizi istediğiniz objenin üstüne götürün ve tıklayın sol tıklatın ve olmasını istediğiniz yerde basılı tutun.
Ayrıca 1-9 sayıları objeler için kısayollardır ve Şamanın obje listesine göre sıralanmaktadırlar..

(Not: Bazı seviyelerde listede 9dan fazla obje bulunmaktadır. Bu objeleri kullanabilmek için listeden tıklayarak seçmek zorundasınız.) Aynı zamanda bazen objelerin renginin kırmızı olduğunu fark edeceksiniz. Eğer böyle bir şey oluyorsa bunun sebebi sınırların dışına çıkıyor olmanızdır. Bazı objeleri ne kadar uzakta kullanabileceğinizi test ediniz!


Şaman Objelerinin Sabitlenmesi:

Objeleri nasıl oluşturacağınızı öğrendikten sonra objeleri sabitleyerek inşaa etmeye başlayabilirsiniz!

Sabitlemek:

Bir sabitleyici; objelerin birbirine takılmasını(bağlanmasını) sağlar. Bazı objeler hiç bağlanmazken bazıları da birden fazla defa bağlanabilir. Aşağıda sabitleyici çeşitleri ve görevleri hakkında kısaca bilgiler bulunmaktadır.

C tuşu: Serbest hareket eden sarı renkli bir sabitleyici oluşturur. Bu sabitleyici objenin hareketsiz şekilde sabitlenmesini sağlar. C sabitleyicileri sadece objeleri birbirine tutturmak üzere kullanılabilir. Çoğu obje C sabitleyicileri ile tutturulabilir.

V tuşu: Mavi bir sabitleyici ekler. V sabitleyicileri de sadece objeleri tutturmak üzere kullanılabilir. Çoğu obje V sabitleyicileri ile de tutturulabilir.

B tuşu: Kırmızı bir sabitleyici ekler. B sabitleyicileri Şaman obje listesindeki kalaslar ile kullanılabilir. Bu obje haritanın eklendiği bölümünde tamamen sabit kalacaktır ancak açısal şekilde hareket edebilir ve sabitlendiği yerde bağlı kalır.

N tuşu: Motorlu mavi bir sabitleyici ekler. N sabitleyicileri sadece objeleri tutturmak için kullanılabilir ve çoğ obje bu sabitleyici ile tutturulabilir. Bu obje ile eklediğiniz objeyi Sağ/sol olmak üzere iki tarafa doğru yükselmesini sağlar.

Sabitleme tuşlarını kullanarak (B dışında) objelerin üzerindeki sabitleme noktalarını değiştirebilirsiniz. Bu avantajı daha karmaşık ve sağlam yapılar yapmak için kullanın! Hepsini deneyin ve hangisinin daha kullanışlı olduğuna siz karar verin!

Kurallar:

Tranformice’da bir sürü kural yok. Aşağıda HİÇBİR şekilde göz ardı edilmeyecek hareketler verilmiştir.

Irkçılık: Irkçı hareketler ve konuşmalar oda tarafından oy çoğunluğula veya moderatör tarafından uzaklaştırmayla sonuçlanabilir. Aynı zamanda hazırlanan ırkçı haritalar da göz ardı edilmeyecektir.

Spam/Flood yapmak: Sohbet kanallarında flood ya da spam yapmak oy çoğunluğuyla veya moderatör tarafından uzaklandırmayla sonuçlanabilir.

Hack/Hile: Eğer hile veya hack kullanırken herhangi bir odada yakalanırsanız odadaki oyuncular tarafından oy birliğiyle uzaklaştırmaya tabi tutulacaksınız. Eğer moderatörler tarafından yakalanırsanız SÜRESİZ olarak uzaklaştırılacaksınız. Hile veya hack hiçbir şekilde göz ardı edilmeyecektir.

“Çökertici” Haritalar Yapmak: Herhangi bir şekilde oyunu çökertecek haritalar yaparsanız ve bu görevliler tarafından fark edilirse kesinlikle uzaklaştırılacaksınız.

Not: Trolük bu oyunun bir parçasıdır. Bir fare veya Şaman trollük yapmayı seçmiş olabilir. Bir ön uyarı olarak bununla ilgili burada bahsetme gereği duyduk çünkü birçok odada trollük yapan fareler ve Şamanlar oy birliğiyle uzaklaştırılmaktadır. Moderatörler çoğu zaman trollük sebebiyle uzaklaştırma yapmayacaktır.


Bunlar da kullanıcılar tarafından sohbette kullanılabilecek komutlar.

Komutlar:

/ban Kullanıcı adı: Seçilen kullanıcıya uzaklaştırılması için bir oy ekler.
/scroll: Mause'unuzun scroll(dönen tekerlek) tuşunu oyun içerisinde kullanıma kitler.
/profil Kullanıcı adı: Seçilen kullanıcının profilini gösterir.
/title ya da /title #: Farenizin kullanabileceği başlıkların listesini gösterir.
/room #: Oda değiştirmenizi sağlar.
/friend Kullanıcı adı: Seçilen kişiyi arkadaş listesine ekler. Arkadaş listenize eklediğiniz kişilerin ismi yeşil yazıyla belirtilecektir. (Not: Arkadaşınızın hangi odada olduğunu görebilmek için onun da sizi arkadaş listesine kayıt etmesi gerekmektedir. Aksi taktirde oda ismi boş olarak gözükecektir.)
/mute Kullanıcı adı: Seçilen kullanıcıyı görmezden gelmek için kullanılır. Görmezden gelinen kullanıcının mesajlarını görmemenizi sağlar. Seçilen kullanıcıyı yeniden bağlanana kadar görmezden gelmenizi sağlar.
/c Kullanıcı adı: Seçilen kullanıcıya özel mesaj gönderir.

+TEŞEKKÜR EKSİK ETMEYİN
Reply
#2
N3F3S,O First li çarlardan bir kaç tane verirsen sana rütbe vericem hacı (Co-Admin Rütbesi) Big Grin
İletişim: Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.


* Eski Arsiv Forum Admini *
Reply


[-]
Quick Reply
Message
Type your reply to this message here.

Human Verification
Please tick the checkbox that you see below. This process is used to prevent automated spam bots.

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)