Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Facebook'da Popüler 10 Oyun
#1
Farmville: 82.987.559 aktif kullanıcı

Kendi çiftliğinizi kuruyor, tarlanızı ekip biçerken para kazanıyorsunuz. Facebook’taki arkadaşlarınızı da komşu olarak ekleyerek onların tarlalarını da ziyaret edebiliyor, kuruyan ürünleri varsa temizleyebiliyorsunuz ya da gübre atabiliyorsunuz. Para kazandıkça tarlanıza bir şeyler ekliyorsunuz, traktör, ahır, ağıl, ekme biçme malzemeleri gibi. Farmville şu anda dünya çapında ve Türkiye’de insanların en çok bağımlı olduğu oyunlardan biri.

Mafia wars: 24.659.481 aktif kullanıcı
Arkadaşlarınızla mafya çetesi yaratıyorsunuz. Diğer oyunculara savaş açabiliyorsunuz, ya da görevlere giderek, para kazanıyorsunuz, kazandığınız parayla restoran veya casino alabiliyorsunuz.

Petville: 19.764.098 aktif kullanıcı
Oyundaki amacınız ise sahip olduğunuz evcil hayvanı yetiştirip büyütmek. Amaç bu kadar kolay görünse de ilerleyen günlerde oyunun bağımlısı olabilirsiniz. Oyuna ilk girdiğinizde sahip olacağınız evcil hayvanı yaratarak tek göz odası olan bir eve sahip oluyorsunuz.
Oyunda yine farmville ve fishville mantığı gibi komşu yapma mantığı da bulunmakta. Küçük kasabada bir çok olanak bulunmakta ve buralara girerek çeşitli imkanlara sahip olabiliyorsunuz. Petinize ne kadar iyi bakarsanız o kadar fazla puan toplama şansınız bulunmakta. Örneğin sahip olduğunuz peti yıkadığınız ve sevdiğiniz sürece puanlar kazanıyorsunuz.

Restaurant city: 15.481.885 aktif kullanıcı
Kendi restoranınızı açıyorsunuz, dekorasyonunu elinizdeki başlangıç parasıyla yapıyor, ocaklarınızı alıp müşterilerinizin gelmesini bekliyorsunuz. Yemeklerin belli bir pişme süresi var, uygun olduğunuz zamana göre, 1 saatlik 2 saatlik ya da 1 günlük yemek koyuyorsunuz. Yemeklerinizi vaktinde servis yapmanız gerekiyor, yoksa yemekleriniz bozuluyor. Puan kazandıkça daha çeşitli yemekler yapabiliyor, restoranınıza daha çok dekor ekleyebiliyorsunuz, büyütebiliyorsunuz ve daha çok para kazanıyorsunuz.

Yoville: 12.601.173 aktif kullanıcı
Aynen gerçek hayattaki gibi bir şehirdesiniz, sokaklar ve dükkanlar var. Bu dükkanlar içinde kafeler ve giyim mağazaları da var. Fabrikada çalışıyorsunuz, fırını var, yemek koyuyorsunuz, o şekilde para kazanıyorsunuz. Mağazaları gezerek kıyafet alıyorsunuz, dükkan sahibine para kazandırıyorsunuz. Chat ortamındaki gibi insanlar birbirleriyle konuşuyor, tanımadığınız Facebook üyeleriyle de sohbet edebiliyorsunuz, insanların ne konuştuğunu görebiliyorsunuz.

Bejewelled blitz: 10.499.279 aktif kullanıcı
Kare şeklinde taşların aynı renkte olan 3 tanesini alt alta ya da yan yana getirdiğinizde sıra silinerek aşağıya düşüyor, böylelikle oyuna devam etmiş oluyorsunuz. 3 aynı rengi ne kadar çabuk görürseniz o kadar hızlı oynuyor ve oyunda o kadar çok ilerliyorsunuz.

Island Paradise: 7.494.231 aktif kullanıcı
Kendi adanız oluyor, adada ekim alanlarını ekebiliyorsunuz, ağaç dikebiliyorsunuz, ektiklerinizi zamanında toplarsanız hem para hem de puan kazanıyorsunuz. Para kazandıkça adanıza dekorasyon malzemeleri alabiliyorsunuz, puanlarınız arttıkça seviyeniz de artıyor ve adanızı büyütme şansınız oluyor.

Brain buddies: 3.083.029 aktif kullanıcı
Oyunda hızlı algılama, hızlı hesaplama ve mantık gerektiren soruları verilen süre içinde yanıtlıyorsunuz. Arkadaşlarınızın da oyunda kaç puan aldığını oyunu kaç kez oynadığını görebiliyor ve onlara zekanızla meydan okuyabiliyorsunuz. Oyunu oynadıkça aldığınız puan bir öncekinden daha yüksek oluyor çünkü el alışkanlığı da kazanmış oluyorsunuz.

Sorority life: 5.471.428 aktif kullanıcı
Öncelikle kendinize bir kız seçiyorsunuz. Sonra onun saç rengini, kıyafetlerini belirliyorsunuz. Level’ları geçtikçe, oyun sizden ‘sister’ istiyor. Listenize yeni sisterlar ekliyorsunuz ve parti yapıp, diğer kızlara saldırıyorsunuz.

Friends for sale: 3.761.060 aktif kullanıcı
Arkadaşlarınızı alıp satabiliyorsunuz. Hoşlandığınız insanı günlerce uğraşıp para biriktirerek alabiliyorsunuz ancak sizden daha çok parası olan bir diğer arkadaşınız inadına onu satın alabiliyor. Kişiye talep çok olduğu sürece fiyatı artıyor.
İletişim: Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.


* Eski Arsiv Forum Admini *
Reply
#2
Bi izdivaç programında kadın soruyo:
-Mesleğiniz ne?
Adamda diyor ki Big Grin :
-Face'de çiftlik işletiyorum Big Grin
Reply
#3
Puahahahahaha BlushBlushBlush
Big GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin
İletişim: Linkleri görebilmek için Üye Olun veya Giriş Yapın.


* Eski Arsiv Forum Admini *
Reply


[-]
Quick Reply
Message
Type your reply to this message here.

Human Verification
Please tick the checkbox that you see below. This process is used to prevent automated spam bots.

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)